Metaloplastyka
Kowalstwo artystyczne
 

Kowalstwo artystyczne

Strona główna  /   Kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne

kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne i jego wyroby

Często uważa się, że przedmioty wykonane z metalu pasują jedynie do wnętrz w starych stylach architektonicznych. Nie jest to prawdą, ponieważ ręcznie wykonane ozdoby z metalu mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Duży wybór materiałów, z jakich mogą być wykonane, pozwala na swobodne tworzenie i czerpanie z dorobku kowalstwa artystycznego.

Metaloplastyka do nowoczesnych wnętrz

Dodatkowym elementem, jaki pozwala na użycie metaloplastyki w nowoczesnych wnętrzach, jest bogata paleta farb. Oprócz standardowych kolorów z podstawowej bazy klient może odnaleźć towar w nietypowym malowaniu imitującym stal nierdzewną lub powłoki lustrzane. Najczęściej mieszkaniach stosowane są metalowe wieszaki do przedpokoju. Wynika to z ich trwałości i odporności na uszkodzenia. Coraz częściej spotykane są metalowe świeczniki podkreślające charakter wnętrz. Można również stosować do pokojów kąpielowych wieszak łazienkowy wykonany z metalu. W tym wypadku należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej farby odpornej na wilgotność powietrze.

Wyroby kowalstwa artystycznego dla roślin

W przypadku kiedy posiadamy rośliny ozdobne, możemy stosować kute kwietniki podkreślające walory ozdobne liści i kwiatów. Dopasowując kolor elementów metalowych, można wpływać na wygląd pomieszczenia. Dla osób preferujących naturalne materiały możliwe jest wykończenie akcesoriów kutych za pomocą klasycznych form zabezpieczenia przed korozją. Może być to wosk lub wygrzewanie w oleju. Tak więc istnieje dużo możliwości dopasowania metalowych mebli do nowoczesnych wnętrz. Zyskujemy przy tym trwałe i estetyczne przedmioty zdobiące wnętrza.

Warto więc zwrócić uwagę na artykuły metalowe. Często istnieje możliwość zastąpienia mniej trwałych plastikowych wytrzymałymi i odpornymi na uszkodzenia produktami pochodzącymi z pracowni kowalstwa artystycznego. W ten sposób wspieramy polskich producentów wyrobów metalowych o wysokiej jakości.