Metaloplastyka
Kowalstwo artystyczne
 

Styl skandynawski czerpiący z metaloplastyki

Strona główna  /   Styl skandynawski czerpiący z metaloplastyki
Styl skandynawski czerpiący z metaloplastyki

Styl skandynawski z elementami metaloplastycznymi

Metaloplastyka, czyli sztuka kształtowania metali, od zawsze jest wykorzystywana w dziedzinie wnętrzarstwa. W połączeniu ze stylem skandynawskim, który cieszy się niesłabnącą popularnością, stwarza fascynujące możliwości w kreowaniu atrakcyjnych przestrzeni. Jak więc styl skandynawski może kooperować z metaloplastyką, która opiera się o metal, a nie drewno?

Skandynawski styl charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i czerpaniem inspiracji natury. Dominują tu jasne, neutralne kolory, naturalne materiały i minimalistyczne formy. Szczególnie jeśli chodzi o tą ostatnią cechę, wyroby metalowe mogą pokazać swoje najlepsze oblicze.

Metalowe akcenty we wnętrzach

Skandynawską przestrzeń mogą ożywić unikalne detale i akcenty tworzone z metalu. W tym celu sprawdzają się metalowe lampy, uchwyty, półki oraz liczne elementy dekoracyjne. Dzięki różnorodności technik metaloplastyki, te elementy mogą przybierać najrozmaitsze formy. Od prostych i minimalistycznych, po bardziej skomplikowane i artystyczne.

Jednocześnie metalowe meble idealnie wpisują się w styl skandynawski wnętrza. Metalowe stoły i regały mogą stać się prawdziwymi punktami orientacyjnymi w przestrzeni, dodając jej nowoczesności i oryginalności. Co ciekawe, metaloplastyka równie często, co skandynawski styl, korzysta z drewna. Blaty bądź siedziska krzeseł powstają z różnych gatunków drewna, a to świetnie koresponduje ze skandynawskim wystrojem.

Zrównoważony rozwój

Nie ma chyba nic bardziej trwałego, niż metalowe wyroby. Są one bowiem odporne na uszkodzenia i mogą służyć przez wiele lat. Skandynawskie umiłowanie natury i nacisk na ekologię idealnie wpisują się w wykorzystanie trwałych elementów wyposażenia wnętrza. Jednocześnie wiele metalowych przedmiotów można odnowić lub zrecyklingować. W ten sposób podkreśla się ekologiczne podejście do zrównoważonego rozwoju. Niejeden sklep skandynawski informuje swoich klientów, że dany produkt pochodzi z materiałów pozyskanych z recyklingu.

Personalizacja przestrzeni poprzez metaloplastykę i styl skandynawski

Dzięki metaloplastyce, każda przestrzeń może stać się naprawdę unikalna. Możliwe jest bowiem tworzenie przedmiotów na zamówienie, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i gustu. Nawet jeśli w standardowej sprzedaży nie ma konkretnych przedmiotów odpowiadających klientom w 100%, to można je zamówić wg. indywidualnego projektu. Meble metalowe na zamówienie nie stanowią obecnie żadnego problemu. Dzięki temu skandynawski design będzie zachowany, a odbiorca otrzyma trwały element wystroju na lata.