Metaloplastyka
Kowalstwo artystyczne
 

Elementy kute przydatne do ogrodzeń i balustrad

Strona główna  /   Elementy kute przydatne do ogrodzeń i balustrad
Elementy kute przydatne do ogrodzeń i balustrad

Balustrady zawierające elementy kute

Ładne, dobrze dobrane ogrodzenie jest prawdziwą wizytówką każdej posesji. Coraz popularniejsze są ogrodzenia robione na zamówienie, w których często umieszcza się różne elementy kute i pręty ciągnione. Takie dodatki często też pojawiają się w różnego rodzaju balustradach. Warto przyjrzeć się bliżej tym ciekawym propozycjom.

Balustrady z założenia powinny chronić przez upadkiem z wysokości. Jednak jest to także świetny element dekoracyjny, zarówno we wnętrzu domu, jak i na zewnątrz. Solidne i piękne tralki do balustrad mogą być prawdziwą ozdobą w przestrzeni domu. Dodatkowo tralki metalowe będą wytrzymałe na czynniki atmosferyczne (przy balustradach zewnętrznych).
Kute balustrady można dowolnie malować, co daje jeszcze większe możliwości przy projektowaniu wnętrza. Ale metalowe, kute tralki to nie jedyne ozdoby balustrady. Projektanci chętnie stosują różnego rodzaju rozety kute czy ozdobne spiralne elementy.

Wzbogacone standardowe panele

Ogrodzenie kute jest na pewno wyjątkowo oryginalne i trwałe. Jednak są to dość spore koszty. Można jednak zrobić eleganckie, oryginalne płoty, wykorzystując tańsze gotowe panele i dodać do nich ciekawe detale. Bardzo interesujące będzie zastosowanie różnych kutych elementów.
Na pewno zawsze warto zamontować groty do ogrodzeń. Groty nie tylko zdobią, ale także mają funkcję ochronną. Dodanie różnych kutych rozet czy innych ciekawych elementów zindywidualizuje płot i nada mu swoistego charakteru. Z pewnością takie wyroby metalowe wyroby metalowe poprawią wygląd ogrodzenia.

Elementy konstrukcyjne w ogrodzeniach

Warto też pomyśleć o funkcjonalności. Aby bramy i furtki ławo się otwierały, można zastosować zawiasy regulowane do bram. Drugim niezbędnym elementem będą solidne wózki do bram. Na tych dwóch detalach nie można oszczędzać. Lepiej wybrać droższe i solidne kute elementy, niż ciągle naprawiać i wymieniać tanie, masowo produkowane.
Często zapomina się o niezbędnym elemencie, jakim są klamki do furtek. One także mogą być piękną ozdobą ogrodzenia. Ale jednocześnie muszą być funkcjonalne i wygodne. Wybranie kutych klamek na pewno będzie doskonałą decyzją.